Zostań dawcą szpiku podczas pielgrzymki!

Zostań dawcą szpiku podczas pielgrzymki!

Co 35 sekund ktoś na świecie słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku od niespokrewnionego dawcy.
Im więcej zarejestrowanych, tym większa szansa, że wśród nich znajdzie się ktoś, kto podaruje któremuś choremu szansę na życie.

Podczas tegorocznej Rowerowej Pielgrzymki będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Chcemy, aby owoce Pielgrzymki były widoczne także przez pozostałą część roku i dawały nadzieję bliźnim na wyzdrowienie. Podzielmy się sobą.

Kiedy można będzie dokonać zapisu?
Podczas postojów:

  • w Michałowie (21.08.)
  • w Dzierzgowie (22.08.)

Kto może się zarejestrować?
Każda zdrowa osoba w wieku 18-55 lat.

Ile czasu trwa rejestracja?
Zajmuje to tylko chwilę.

Jak przebiega rejestracja?
Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Pobranie szpiku jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, bowiem odbywa się w wyspecjalizowanej w tego typu zabiegach klinice.
Samo pobranie następuje w momencie kiedy jest na niego rzeczywiste zapotrzebowanie. Potencjalny dawca zostaje wcześniej poinformowany i gdy wyrazi zgodę, to wysyłany jest po niego specjalny transport, który zawozi potencjalnego dawcę do kliniki, gdzie zostanie pobrany szpik.