Rozpoczęliśmy VI Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej (zdjęcia)

Rozpoczęliśmy VI Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej (zdjęcia)

W poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r. przy kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach rozpoczęła się VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Rowery i pątników pobłogosławił bp Andrzej Kaleta.
Już o godz. 7:00 rano zapisami do grup rozpoczęto po raz szósty Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. W pocie czoła sztab ludzi odprawił do drogi ok. 370 osób. Każda osoba otrzymała w tym roku kamizelkę odblaskową, czapkę z daszkiem w kolorze swojej grupy, identyfikatory imienne oraz na rower, książeczkę pielgrzyma oraz pamiątkową przypinkę. Tuż przed godz. 9:00 ks. bp Andrzej Kaleta udzielił wszystkim pątnikom błogosławieństwa, po czym wszyscy wyruszyliśmy w pierwszym etapie do Kaczyna, Pierzchnicy, Chmielnika, Szańca, Buska-Zdroju, aby dotrzeć do Wiślicy, gdzie w Bazylice o 20:30 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez ks. bpa Jana Piotrowskiego, Ordynariusza Diecezji Kieleckiej.

Drugi etap rozpoczynamy 21 sierpnia o godz. 7:00, aby na godz. 18:30 dotrzeć do Mnichowa. W Miłachowie, podczas postoju będzie można zapoznać się z akcją DKMS Polska, która szuka dawców szpiku kostnego. Więcej o akcji można przeczytać na naszej stronie Zostań dawcą szpiku podczas pielgrzymki!.

Tekst: Żaneta Stanek, Dawid Jędrzejczyk
Zdjęcia: Martyna Makowska

Relacja TVP3 Kielce
Relacja na stronie Diecezji Kieleckiej
Relacja na stronie EchoDnia.eu
Relacja EchoDnia.eu
Relacja na stronie echodnia.eu
Relacja Radia eM Kielce