Po czterech dniach zdobyli Jasną Górę (foto, video)

Po czterech dniach zdobyli Jasną Górę (foto, video)

Mimo upału, w pocie czoła, mimo wielkiego wysiłku pielgrzymi VI Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej dojechali na Jasną Górę. W tym roku było nas 562 osoby, w tym: 12 księży, 5 sióstr zakonnych, 4 kleryków. Najstarszy członek pielgrzymki ma 76 lat, a najmłodszy, jadący na rowerze 7 lat.
Dzień rozpoczęliśmy o godz. 7:30 wspólną modlitwą w kościele w Drochlinie. Następnymi przystankami były parafie w Podlesiu, Przyrowie, Żurawiu.
O godz. 16:45 dotarliśmy na Wały, aby oddać cześć naszej Matce, Maryi. O godz. 18:30 została odprawiona uroczysta Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie przewodniczył jej J.E. ks bp Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy naszej diecezji.

Dziękujemy wszystkim służbom: muzycznej, technicznej, porządkowej, medycznej, kierowaniu ruchem, medialnej oraz sekretariatowi za piękną i profesjonalną posługę względem bliźnich.
Już teraz serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w sobotę, 1 września o godz. 11:00 w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach – Dyminach, przy ul. Sukowskiej 18. Osoby, które chciałyby przejechać rowerem do miejsca spotkania będą miały możliwość zebrania się pod kościołem pw. Św. Stanisława B.M. w Kielcach (os. Barwinek) o godz. 10:00.

Tekst:: Żaneta Stanek
Foto: Martyna Makowsa