IV Dzień za nami – o Maryjo, witam Cię! [foto + audio]

IV Dzień za nami – o Maryjo, witam Cię! [foto + audio]

Ostatni dzień był pełen emocji, radości oraz wdzięczności za wspólnie przebytą drogę. Rozpoczęliśmy go o godzinie 6:30 w Lelowie, gdzie złożyliśmy bagaże, przygotowując się do ostatniego etapu naszej niezwykłej podróży.
Wyruszyliśmy o godzinie 7:00 w kierunku Drochlina, gdzie o 7:45 odmówiliśmy poranną modlitwę w miejscowym kościele. Następnie kontynuowaliśmy naszą trasę, zmierzając ku Podlesiu, gdzie mieliśmy okazję zatrzymać się na chwilę i spożyć śniadanie. Pełni determinacji ruszyliśmy dalej do Przyrowa, gdzie o godzinie 10:30 wspólnie odmówiliśmy Różaniec, dziękując za wszelkie łaski i opiekę w czasie pielgrzymki.
Ostatnie kilometry prowadziły nas do Żurawia, gdzie czekał na nas obiad. Napełnieni siłami i wspólną modlitwą, podjęliśmy ostatni etap pielgrzymki, kierując się ku Częstochowie. Po przejechaniu 24 km, o godzinie 16:30 dotarliśmy na Jasną Górę, wznosząc nasze serca w modlitwie dziękczynnej za dotarcie do celu.
Nasza podróż zakończyła się u stóp Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. O godzinie 18:30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, składając nasze intencje i serca przed Maryją.
Nadszedł czas zakończenia pielgrzymki, ale także czas podsumowań, refleksji i wdzięczności za wspólnie przebytą drogę. O godzinie 19:30 zakończyliśmy naszą pielgrzymkę, wypełnieni radością i wzruszeniem, że wspólnie dotarliśmy do Matki Bożej na Jasną Górę.
Ostatnie chwile spędzone na Jasnej Górze, gdzie oddaliśmy nasze modlitwy i intencje, stanowią piękne zwieńczenie naszej pielgrzymki. O godzinie 20:00 nastąpił odjazd autokarów i transportu rowerów, kończąc tym samym naszą niezwykłą podróż, pełną duchowych przeżyć i wspólnoty.
fot. Żaneta Stanek, Dawid Jędrzejczyk