II Dzień za nami [foto + audio]

II Dzień za nami [foto + audio]

Dzień drugi naszej duchowej drogi był pełen duchowego wzrastania i wspólnoty. Rozpoczęliśmy go o godzinie 7:00 w Wiślicy, gdzie złożyliśmy bagaże i odmówiliśmy poranną modlitwę przed Bazyliką. Zjednoczeni w modlitwie wyruszyliśmy w trasę, kierując się w stronę Chrobrza.

Dzisiejszy etap liczył 15 km, a po dotarciu do Chrobrza, przy miejscowym kościele, zostaliśmy serdecznie przyjęci na śniadanie. Spotkanie z przedstawicielami Policji umocniło naszą świadomość duchowego aspektu pielgrzymki oraz bezpieczeństwa na drodze.

Następnie wyruszyliśmy do Michałowa, gdzie w miejscowym kościele odprawiliśmy Mszę Świętą. Słowo Boże wygłosił do nas ks. Jan Jagiełka, który przypomniał nam, że „Pan Jezus pragnie, abyśmy zawsze przebaczali”.

Kolejny etap prowadził nas do Mierzwina, gdzie w chwili zatrzymania wspólnie modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Ruszyliśmy dalej, kierując się w stronę Jasionnej. Tam, o godzinie 16:30, przystąpiliśmy do wspólnego odmawiania Różańca. Kolejne kilometry zaprowadziły nas do Mnichowa, gdzie przy końcu dnia mogliśmy odpocząć i zyskać cenne chwile refleksji podczas noclegu.

Dzień zakończyliśmy Apel Jasnogórskim o godzinie 21:00, który umocnił naszą wiarę i ducha wspólnoty. Drugi etap pielgrzymki dostarczył nam duchowych przeżyć i doświadczeń, które nadal wzbogacają naszą drogę do Jasnej Góry.

fot. Żaneta Stanek, Dawid Jędrzejczyk