I Dzień za nami [foto + audio]

I Dzień za nami [foto + audio]

Pierwszy dzień naszej Pielgrzymki był pełen duchowych i fizycznych przeżyć. Zebraliśmy się o godzinie 7:00 pod kościołem Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach, gdzie odbyła się zbiórka oraz złożenie bagaży. Każdy z nas otrzymał identyfikator oraz naklejkę na rower, tworząc tym samym wspólnotę w drodze.

O godzinie 8:30 wyruszyliśmy wraz z duchem determinacji w kierunku Kaczyna, pierwszego etapu trasy liczącego 12 km. Po dotarciu do Kaczyna, zatrzymaliśmy się przy miejscowym kościele, gdzie mieliśmy przerwę na śniadanie. Napełnieni energią ruszyliśmy dalej, tym razem w kierunku Pierzchnicy, kolejnych 12 km.
W Pierzchnicy mieliśmy chwilę na odpoczynek, a następnie ruszyliśmy w dalszą drogę do Chmielnika. Tam, o godzinie 11:45, włączyliśmy się w krótką chwilę refleksji i modlitwy różańcowej. Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy w stronę Szańca, gdzie razem odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Nieustający duch pielgrzymki skierował nas dalej do Buska-Zdroju, gdzie zjedliśmy posiłek i zyskaliśmy potrzebną energię na ostatni etap dnia. Długa trasa do Wiślicy licząca 17 km została pokonana z determinacją, a przybycie do tego historycznego miasta oznaczało zakończenie pierwszego dnia naszej pielgrzymki.

W Wiślicy zostaliśmy serdecznie przywitani i zakwaterowani. Wieczór umożliwił nam także spowiedź w Bazylice oraz uczestnictwo we Mszy Świętej pod przewodnictwem Biskupa Jana Piotrowskiego i Apelu Jasnogórskim.

Po drogach Kościoła podążamy wraz z Maryją. W tym roku duszpasterskim, podczas naszych pielgrzymek, zarówno pieszej, jak i rowerowej: „Z Maryją wierzymy w Kościół Chrystusowy”. Z Nią chwalimy Pana i szczerze pragniemy, aby robiły to wszystkie ludy ziemi. Jednocześni życie chrześcijańskie musi być zdolne do prawdziwej miłości, która przebacza i uczy przebaczenia – powiedział Biskup Kielecki.

Pierwszy etap naszej pielgrzymki zakończył się, pozostawiając w nas nie tylko fizyczne zmęczenie, ale przede wszystkim wiarę i nadzieję na kolejne dni duchowego wspólnego przeżywania tej wyjątkowej drogi.

fot. Dawid Jędrzejczyk – RPDK