Do końca zapisów pozostało 15 dni! (Piszą o nas)

Do końca zapisów pozostało 15 dni! (Piszą o nas)

Trwają zapisy do VI Rowerowej Pielgrzymki z Kielc na Jasną Górę. Odbędzie się pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Pielgrzymka wyruszy 20 sierpnia o godzinie 8.30 z parafii pod wezwaniem Maksymiliana Marii Kolbe w Kielcach. Pielgrzymka trwa cztery dni, od 20 do 23 sierpnia. Trasa liczy 250 kilometrów. Podzielona jest na odcinki 10-15 kilometrów z przerwami na modlitwę i odpoczynek. Prowadzi z Kielc przez Chmielnik, Busko-Zdrój, Wiślicę, Michałów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów do Częstochowy, do Jasnogórskiej Pani. -Jest to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy lubią rower i chcą pielgrzymować do Matki Bożej Częstochowskiej.

Mogą wziąć w niej udział dzieci z rodzicami, młodzież, dorośli i starsi. Najmłodsi uczestnicy naszej pielgrzymki liczyli 8 lat, a najstarsi 77, co potwierdza zamierzony cel, żeby była to pielgrzymka dla wszystkich, a nie dla wytrawnych rowerzystów – wyjaśnia ksiądz Tomasz Biskup, organizator pielgrzymki.

W 2017 roku w pielgrzymce uczestniczyło ponad 500 osób. – Jej uczestnicy codziennie biorą udział w mszy świętej. Jest też modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski. Jest również czas na chwilę osobistej modlitwy i skupienia w otwartych dla nas kościołach. każdego dnia w przerwie obiadowej mamy gorący posiłek – dodaje ksiądz Tomasz Biskup z diecezji kieleckiej. Na zakończenie pielgrzymki w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej sprawowana jest msza dziękczynno-błagalna, w tym roku będzie jej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta. -Cieszymy się też życzliwością biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego, który obiecał, że weźmie udział w pielgrzymce rowerowej na miarę swoich możliwości – powiedział ksiądz Tomasz Biskup. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej www.pielgrzymkarowerowa.pl -Zapisy trwają do 10 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce – powiedziała Aneta Winiarska – Syska, rzecznik prasowy pielgrzymki.

Źródło: echodnia.eu